پاورپوینت بررسی نظریه شخصیت هنری موری

پاورپوینت بررسی نظریه شخصیت هنری موری

توضیح کوتاه

پاورپوینت بررسی نظری شخصیت هنری موری دارای 45 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب : 


زندگی نامه هنری مورای
تاثیر یونگ بر هنری مورای
آزمون اندریافت موضوع
اصول اساسی نظریه شخصیت مورای
تقسیم بندی شخصیت از نظر هنری مورای
نیاز و انواع آن
مراحل دوران کودکی و عقده های آن
ارزیابی نظریه مورای
نظریه هنری موری در شخصیت
نیاز به خواری طلبی
نیاز به بازی
نیاز به ارایه همدردی و ارضای نیازها
نیاز به اجتناب از درد، آسیب 

 

بخشی از متن پاورپوینت :


زندگی نامه هنری مورای

هنری موری: Henry Murray متولد ۱۸۹۳ میلادی یکی از روان شناسان آمریکایی است. مورای هم مانند آلپورت مطالعه شخصیت را در یک موقعیت دانشگاهی انجام داد تا در موقعیت بالینی. هر چند او به روانکاوی پرداخت، آن را برای درمان بیماران بکار نبست، زیرا ترجیح می‌داد که شخصیت انسان را از طریق مطالعه گسترده افراد بهنجار بررسی کند.
موری در یک خانواده ثروتمند بدنیا آمد م و در نیویورک سیتی مرکز کنونی راکفلر بزرگ شد .وقتی 2 ساله شد مادرش ناگهان او را از شیر گرفت و موری به این نتیجه رسید که مادرش خواهر  وبرادرانش را بیشتر از او دوست دارد .موری اصرار داشت که اعمال  مادرش مسبب افسردگی دایمی اوست .و سعی داشت اافسردگیش را با رفتارهای پرشور و شاد بودن  و معاشرتی بودن پنهان کند . موری دچار لوچی چشم  و تحت عمل جراحی گرفت که  طی این عمل موری دید سه بعدی  خود را از دست داد. و در بازهایی مثل تنیس و بیسبال نتونست موفق بشه.دوره کودکی موری با طرد شدن از سوی مادر سطح بالای حساسیت نسبت به درد و رنج دیگران، و گونه‌ای از جبران نارسایی به شیوه آدلری برای دو نقص-لکنت زبان و ناتوانی در ورزش-مشخص شده است. او به ورزش بوکس روی اورد و قهرمان پر وزن محلی شد.
او پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشکده پزشکی دانشگاه کلمبیا، وارد رشته جراحی شد، در بیوشیمی پژوهش کرد، واز دانشگاه کمبریج در رشته بیوشیمی درجه دکترا گرفت، که مطمئناً یکی از راه‌های پیرامونی ورود به حرفه روان‌شناسی است. پس از گذراندن سه هفته با یونگ که ظاهراً برایش روشنگر بود و گذراندن یک شب فراموش نشدنی با فروید و دخترش آنا، موری مطالعاتش دربارهٔ شخصیت را در کلینیک روان‌شناسی هاروارد آغاز کرد

تاثیر یونگ بر هنری مورای

موری عاشق کریستیانا مورگان زنی ثروتمند زیبا و متاهل  شد که او نیز همانند موری تحت تاثیر نطریه یونگ بود وموری نمی خواست بعد از 7 سال  زندگی زناشویی همسرش را ترک کند  و از فکر طلاق بیزار بود . ولی با این حال اصرار داشت که به هر دو زن نیاز دارد . یونگ برای موری کاری بیش ار حل مشکل شخصی و شغلی انجام داد ؛ موری را از وسعت و تاثیر نیروهای ناهشیار آگاه کرد وموری نوشت « دریچه هایی بزرگ دنیای شگفتی باز شدند .من ناهشیار را تجربه کردم».  


قیمت : 16900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت بررسی نظریه شخصیت هنری موری

پاورپوینت بررسی نظریه شخصیت هنری موری

دانلود رایگان پاورپوینت نظریه شخصیت هنری موری

بررسی نظریه شخصیت هنری موری

پاورپوینت بررسی نظریه شخصیت هنری موری

بررسی نظریه شخصیت هنری موری

تحقیق نظریه شخصیت هنری موری

هنری موری

نظریه هنری موری

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :16900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 45
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 142
حجم 1/6 مگابایت
دسته پاورپوینت روانشناسی