پاورپوینت آبراهام مازلو و روانشناسی سیاسی

پاورپوینت آبراهام مازلو و روانشناسی سیاسی

توضیح کوتاه

پاورپوینت آبراهام مازلو و روانشناسی سیاسی دارای 46 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب : 


آبراهام مزلو – یک مسیر ناتمام
رشد و بالفعل کردن توانایی‌های خود 
زندگی نامه
تفاوت نظریه مازلو با فروید
سلسه مراتب نیازها
نیازهای شناختی
شخصیت سالم و خودشکوفا
ویژگی های افراد خودشکوفا
نقد و ارزیابی نظریه مازلو
بازتاب نظریه مازلو بر سیاست


بخشی از متن پاورپوینت :


آبراهام مزلو – یک مسیر ناتمام 

در شناخت آبراهام مزلو باید به یک نکته‌ی مهم توجه داشته باشیم. آن نکته‌ی مهم این است که او نسبتاً زود فوت کرد (در سال ۱۹۷۰ و در سن ۶۲ سالگی).
منظور از فوت زودهنگام این است که برخلاف برخی افراد که پس از مدتی روند رشدشان کُند یا متوقف می‌شود، اتفاقاً او دقیقاً در زمانی که در اوج شکوفایی و رشد بود، فوت کرد و به نوعی می‌توان روند فعالیت او را یک مسیر ناتمام دانست. وقتی ویرایش دوم (۱۹۷۰) کتاب او با عنوان انگیزش و شخصیت (Motivation and Personality) را می‌خوانید، به خوبی حس می‌کنید که او خود را هنوز در میانه‌ی راه می‌بیند و انگیزه‌ی زیادی دارد تا حرف‌ها و مطالعاتش را دقیق‌تر و مستندتر کند. 

رشد و بالفعل کردن توانایی‌های خود 

زمانی که مزلو از روانشناسی شخصیت حرف می‌زد، دو نظریه‌ی مهم، فضای فکری دانشمندان و نویسندگان را در اختیار گرفته بودند. روانکاوی فرویدی با تأکید بر دو مفهوم ناخودآگاه و تأثیرِ پاک‌نشدنی گذشته، تصویر نسبتاً بدبینانه‌ای از انسان ترسیم می‌کرد. تصویری که در‌ آن، شما بخش مهمی از خواسته‌ها و نیازها و رفتارهای خود را نمی‌فهمید، چون در ناخودآگاه‌تان ریشه دارد. هم‌چنین دوران کودکی گذشته و تأثیرش با شما باقی مانده و بخشی از توشه‌ی راه شما در زندگی است. روانشناسی رفتارگرا هم انسان را موجودی کاملاً مکانیکی و ماشینی می‌دید که می‌توانید با مجموعه‌ای از پاداش و تنبیه‌ها، آن را به هر صورتی که بخواهید، شکل دهید.
مزلو هیچ‌یک از این دو نظریه را رد نمی‌کرد و در کتاب خود هم هر دوی آن‌ها را منعکس‌کننده‌ی بخش‌هایی از شخصیت انسان می‌داند. اما تأکید می‌کند که مطالعه‌ی انسان‌های بیمار (کار فروید و فضای غالب میان بزرگان روانشناسی) و نیز معادل فرض کردن انسان و ماشین (کار اسکینر و رفتارگرایان دیگر) بخش مهمی از وجود انسان را نادیده می‌گیرد.

زندگی نامه 

آبراهام در خانواده ای یهودی در نیویورک به دنیا آمد.پدرش ساموئل یک یهودی روس بود.او با دختر عموی خود رز ازدواج کرد.و آبراهام کوچک اولین فرزند از هفت فرزند آنها بود. تفاوت مازلو با فروید احساس وی نسبت به مادرش بود.رابطه ی انها اصلا نزدیک نبود ویک علت آن این بود که بچه ها با فواصل نسبتا کوتاهی به دنیا می آمدند و با تولد هر بچه ی جدید رز علاقه خود را به قبلی از دست میداد.


قیمت : 16900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت آبراهام مازلو و روانشناسی سیاسی

پاورپوینت آبراهام مازلو و روانشناسی سیاسی

دانلود رایگان پاورپوینت آبراهام مازلو و روانشناسی سیاسی

آبراهام مازلو و روانشناسی سیاسی

پاورپوینت آبراهام مازلو

آبراهام مازلو

تحقیق آبراهام مازلو و روانشناسی سیاسی

پاورپوینت روانشناسی سیاسی

روانشناس سیاسی

نظریه آبراهام مازلو

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :16900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 46
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 160
حجم 1/1 مگابایت
دسته مقاله روانشناسی