پاورپوینت مقدمه ای بر درمان های اقامتی و بازتوانی معتادان

پاورپوینت مقدمه ای بر درمان های اقامتی و بازتوانی معتادان

توضیح کوتاه

پاورپوینت مقدمه ای بردرمان های اقامتی وبازتوانی معتادان دارای 191 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب : 


تعریف احتماع درمانی
تعریف مقیمان
مراحل درمان
خصوصیات درمان
تاریخچه و آشنایی با انواع اجتماع های درمانی
اجتماع درمانی مفهوم مدار
اجتماع درمانی دموکراتیک
تئوری ها و روش های کاربردی TC
کنترل و شکل دهی رفتار
تشویق ها و تنبیه ها
جوانب روانی و عاطفی درمان
ابزارهای عقلانی و معنوی در TC
مهارتهای شغلی در TC
ابزارهای شغلی

 

بخشی از متن پاورپوینت :


تعریف احتماع درمانی 

در سال 1991 در "De Haan" بلژیک در یک نشست عمومی فدراسیون اروپایی اجتماع های درمانی، مفهوم اجتماع درمانی بدون مواد به ترتیب ذیل تعریف شد. 
اجتماع درمانی یک محیط بدون مواد است که در آن افراد با مشکلات اعتیادی(و سایر مشکلات) در یک روش سازمان یافته و ساختار یافته برای افزایش تغییرات و امکان دهی برای یک زندگی بدون مواد در جامعه بیرونی با هم زندگی می نمایند. اجتماع درمانی یک جامعه کوچکی را شکل می دهد که در آن مقیمان ، و استف ها در نقش تسهیل گر ، نقشهای مشخصی را انجام می دهند 
خودیاری و خودیاری متقابل ستون های فرایند درمانی می باشند که در آن مقیم بازیگر اصلی مسئولیت بدست آوردن رشد فردی، تحقق بخشیدن به یک زندگی با معناتر و مسئولانه تر وهچنین حمایت ازسعادت و رفاه اجتماع می باشد. (Ottenberg et al, 1993) هر اجتماع درمانی در صورتیکه در عمده مسائل با هم متفاوت باشند، با اینحال  می بایست اصول اساسی را رعایت نمایند.  هر اجتماع درمانی می بایست برای یکپارچگی با جامعه بزرگتر تلاش نماید، و شرایط را برای یک اقامت بلند مدت مناسب در درمان برای مقیمانش فراهم نماید.
معتادین پیشین اهمیت ویژه ای به عنوان سرمشق دارند، استف ها باید به استانداردهای اخلاقی احترام بگذارند، و اجتماع های درمانی می بایست به طور مداوم علت وجودی خود را مرور نماید.

تعریف مقیمان 

اجتماع درمانی، مقیمان را به عنوان افرادی که از نظر عاطفی انسانهای نابالغی می باشند و نیاز به آموزش در طول برنامه دارند مورد ملاحظه قرار می دهد. آنها را همچنین به عنوان کسانی که از اضطراب ها و ترسها رنج می برند و از پرخاشگری برای پنهان ساختن ضعفهایشان استفاده می کنند تعریف می نمایند.  از سوی دیگر، TC ها این ویژگی را به مقیمان به عنوان کسانی که پتانسیل تغییر مثبت را دارند نیز می دهند. مقیمان در اجتماع های درمانی اغلب درمانهای قبلی را مورد انتقاد قرار می دهند، بواسطه اینکه از آنها انتظار می رفت که به صورت منفعلانه عمل نمایند. کسریل اعتقاد داشت ،مقیمان از اضطرابها و درد هایی که موجب می گردد که نه بتوانند بجنگند و نه فرارکنند رنج می برند، ودر عوض، آنها عواطفشان را منجمد می نمایند. 


قیمت : 28900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت مقدمه ای بردرمان های اقامتی وبازتوانی معتادان

پاورپوینت مقدمه ای بردرمان های اقامتی وبازتوانی معتادان

دانلود پاورپوینت درمان های اقامتی وبازتوانی معتادان

مقدمه ای بردرمان های اقامتی وبازتوانی معتادان

پاورپوینت درمان های اقامتی وبازتوانی معتادان

درمان های اقامتی وبازتوانی معتادان

تحقیق درمان های اقامتی وبازتوانی معتادان

درمان های اقامتی معتادان

بازتوانی معتادان

پاورپوینت رایگان بازتوانی معتادان

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :28900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 191
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 135
حجم 5/1 مگابایت
دسته پاورپوینت روانشناسی