پاورپوینت تحلیل و بررسی هنر درمانی

پاورپوینت تحلیل و بررسی هنر درمانی

توضیح کوتاه

پاورپوینت تحلیل و بررسی هنر درمانی دارای 57 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب : 


هنر درمانی چیست؟

تعریف هنر درمانی

هنردرمانی چه فوایدی برای سلامت روان دارد؟

تعاریف جانبی هنردرمانی چیست؟

تعریف تخصصی و حرفه‌ای هنردرمانی چیست؟

هنردرمانی مناسب چه کسانی است؟

متخصصان هنردرمانی چه می‌کنند؟

چرا باید از هنردرمانی استفاده کرد؟

مزایای هنردرمانی چیست؟

هنر درمانی

پیشینه هنر درمانی

هنر درمانگری گروهی

نقاشی درمانی و اهداف ان

شن درمانی

شعر درمانی

خط درمانی

سفال درمانی

نئاتر درمانی

 

بخشی از متن پاورپوینت :


هنر درمانی چیست؟

هنر درمانی در واقع تلفیقی از تکنیک‌های روان درمانی و ایجاد خلاقیت برای بهبود سلامت افراد است که به وسیله آن می‌توان به درمان اختلالات جسمی و روانی پرداخت. هنر درمانی شامل بخش‌های مختلفی از جمله موسیقی درمانی، نمایش درمانی و نقاشی درمانی است که هر بخش در درمان اختلالات گوناگونی از جمله علائم اختلالات اوتیسم، افسردگی و استرس پس از سانحه کاربرد دارد. در واقع هنر به بهبود روابط بین فردی، کاهش استرس و آگاهی از جنبه‌های گوناگون شخصیت کمک می‌کند. همچنین به وسیله آن می‌توان به کشف استعدادها و افزایش توانایی‌ها پرداخت. در نتیجه توجه به این رویکرد درمانی از اهمیت بالایی برخوردار است. برای آشنایی بیشتر با هنر درمانی در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تعریف هنر درمانی

هنردرمانی فعالیتی خلاقانه و بدیع است که مراجع در فرایندی آزادانه و با آرامش دست به اظهار وجود می‌زند. این فعالیت می‌تواند به صورت دیداری، شنیداری و دستی صورت بگیرد. از انواع هنر درمانی می‌توان نقاشی درمانی، نمایش درمانی و موسیقی درمانی را نام برد. در این رویکرد مفهومی به نام کاتارسیس یا پالایش روانی وجود دارد. این مفهوم به معنای برون ریزی هیجانات و افکار است؛ هدف از هنر درمانی این است که پس از برون ریزی آنچه به عنوان تعارض در فرد وجود دارد خود را نشان می‌دهد و متخصص آن را در چارچوب درمانی بیرون می‌کشد.

هنر درمانی هم به صورت فردی و هم گروهی انجام می‌شود. در هنردرمانی آن چیزی که تولید می‌شود از منظر رویکرد زیبایی شناسانه اهمیتی ندارد بلکه درمانگر به کمک معانی که در پس محتوای تولید شده و مفاهیم ناخودآگاه است به تحلیل اثر هنری می‌پردازد. 

هنردرمانی چه فوایدی برای سلامت روان دارد؟

هنردرمانی شیوه‌ای از درمان است که به مدد آن، فرد وارد فرایند خلق اثر هنری می‌شود و ضمن این تجربه‌ی تازه، از نظر جسمی، روحی و عاطفی بهبود می‌یابد. با ورود به فرایند خلاق تولید اثر هنری، فرد شروع به ابراز ابعاد هنرمندانه‌ی خود می‌کند و از این طریق می‌تواند رفتارها و احساساتش را تحت کنترل درآورد، از استرس‌ها بکاهد و خودآگاهی و عزت‌نفسش را بهبود ببخشد.برای استفاده از هنردرمانی نباید حتما استعداد هنری زیادی داشته باشید. کافی‌ست تا به کمک هنر احساسات و درونیات فروخورده‌ی خود را ابراز کنید. در این فرایند، متخصصان و افراد حرفه‌ای می‌توانند شما را هدایت و پیام‌های پنهان در آثارتان را معنا کنند.

هنردرمانی در بهبودی و درمان مشکلات مختلفی نقش دارد. به کمک آن می‌توان از ابعاد مختلف به درمان مشکلات فردی پرداخت. زیرا طی آن افراد خود را بروز می‌دهند و به‌نوعی خودآگاهی می‌رسند.


قیمت : 21900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی هنر درمانی

پاورپوینت تحلیل و بررسی هنر درمانی

دانلود پاورپوینت بررسی هنر درمانی

تحلیل و بررسی هنر درمانی

پاورپوینت هنر درمانی

بررسی هنر درمانی

تحقیق هنر درمانی

هنر درمانی

پاورپوینت رایگان هنر درمانی

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :21900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 57
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 361
حجم 4/3 مگابایت
دسته پاورپوینت روانشناسی