پاورپوینت آموزش والدین برای کودکان و نوجوانان

پاورپوینت آموزش والدین برای کودکان و نوجوانان

توضیح کوتاه

پاورپوینت آموزش والدین برای کودکان و نوجوانان دارای 60 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب :


نکات مهمی برای والدین در زمینه تربیت نوجوان
برای تربیت نوجوان خود کمی به او فضا بدهید
تأثیرگذاری کلام خود را افزایش دهید
تربیت نوجوان با ارتباط  برقرار کردن با دوستان او 
آگاهی دادن خطرات این دوره به فرزندتان 
برای فرزندتان الگوی رفتاری مناسب شدن
فلسفه آموزش والدین در خانواده
فواید آموزش والدین برای فرزندان
اصول رفتار از دیدگاه آدلر
10 ویژگی کودک سازگار
4 نیاز اصلی انسان
نشانه های هدف غلط
دلگرمی
پیام های دلسرد کننده
اشتباهات رایج در تشویق و تنبیه

 

بخشی از متن پاورپوینت :


نکات مهمی برای والدین در زمینه تربیت نوجوان 

هنگامی که فرزندتان به نوجوانی می‌رسد شما با تغییراتی در آن‌ها روبه‌رو می‌شوید که ممکن است برایتان خوشایند نباشند. برای مثال کودکی که تا دیروز مطیع دستورات شما بوده، امروز خواهان استقلال بیشتری است و تمایل دارد تا بیشتر وقت خود را با دوستانش بگذراند و کمتر از شما مشورت بگیرد. این رفتارها ممکن است باعث ایجاد نوعی مقاومت در شما شده و تقابل ناسازگارانه‌ای را ایجاد کند. ما در ادامه به نکاتی در مورد تربیت نوجوان اشاره کرده‌ایم که به شما کمک می‌کنند ارتباط مؤثرتری با فرزندتان برقرار کنید و تأثیرگذاری بالاتری روی نوجوان خود بگذارید.

برای تربیت نوجوان خود کمی به او فضا بدهید

با آغاز دوره نوجوانی باید این مسئله را بپذیرید که فرزندتان دیگر از کودکی خود فاصله گرفته و برای کسب یک هویت سالم نیاز به استقلال بیشتری دارد. برخی از والدین هرگز نمی‌خواهند این موضوع را بپذیرند و همواره با فرزند خود شبیه یک کودک خردسال رفتار می‌کنند. این کار می‌تواند آسیب‌های زیادی را در مسیر رشد روانی نوجوان به همراه بیاورد و باعث شود که او نوعی شخصیت وابسته را شکل دهد و یا در فرایند هویت‌یابی دچار بحران و سردرگمی شود.
برای پیشگیری از این موضوع لازم است که در این دوران فضای آزادانه بیشتری در اختیار فرزندتان قرار دهید تا او بتواند با جهان پیرامون خود ارتباط بیشتری برقرار کند. البته این موضوع به این معنا نیست که نظارت خود را به طور کامل قطع کنید. اتفاقاً در دوره نوجوانی نظارت شما بر رفتار فرزندتان از اهمیت بالاتری برخوردار است اما لازم است که این کنترل و نظارت به طور غیرمستقیم باشد و نوجوان از رفتار شما بفهمد که به توانایی‌های او اعتماد و اطمینان کافی دارید.

تأثیرگذاری کلام خود را افزایش دهید

برخی از پدر و مادرها دائماً در حال نصیحت فرزند نوجوان خود هستند و یا همواره از کارهای مختلف او انتقاد می‌کنند. این شیوه رفتاری باعث می‌شود که اثرگذاری کلام آن‌ها کاهش یافته و تذکرهای مهم آن‌ها در بین انبوهی از انتقادها و نصیحت‌ها گم شود. در نتیجه فرزندان این تذکرها را نیز پشت گوش می‌اندازند و بیشتر در معرض آسیب‌های مختلف قرار می‌گیرند.
در نتیجه تلاش کنید تا در این دوران صبر و تحمل خود را افزایش داده و میزان انتقادهای خود را محدودتر کنید. این کار باعث می‌شود که فرزندتان ارزش بیشتری برای توصیه‌های شما قائل شود و به احتمال بیشتری به آن‌ها عمل کند. از جمله مسائل ضروری که لازم است در مورد آن‌ها به نوجوانتان تذکر بدهید می‌توان به انجام رفتارهای پرخطر جنسی، مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی و سایر رفتارهای خود آسیب‌رسان اشاره کرد.


قیمت : 21900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت آموزش والدین برای کودکان و نوجوانان

پاورپوینت آموزش والدین برای کودکان و نوجوانان

دانلود رایگان پاورپوینت آموزش والدین برای کودکان و نوجوانان

آموزش والدین برای کودکان و نوجوانان

پاورپوینت آموزش والدین

آموزش والدین برای فرزندان

تحقیق آموزش والدین

آموزش والدین

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :21900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 60
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 132
حجم 2/7 مگابایت
دسته پاورپوینت روانشناسی