پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان

پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان

توضیح کوتاه

پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان دارای 55 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب : 


تست وکسلر کودکان چیست؟
‌تاریخچه تست وکسلر کودکان
گروه سنی تست
تست وکسلر پیش دبستانی
سوالات تست وکسلر کودکان
کاربرد تست هوش وکسلر کودکان چیست؟
تاریخچه ی آزمون
ویژگی های روان سنجی مقیاس تجدید نظر شده ی وکسلر کودکان
معرفی آزمون
مقیاس های آزمون
اجرا و نمره گذاری


بخشی از متن پاورپوینت :


تست وکسلر کودکان چیست؟

تست هوش وکسلر کودکان (WISC) توسط «دیوید وکسلر» ابداع شد. این تست دو جنبه اساسی هوش را در کودکان می‌سنجد که عبارتند از هوش کلامی و هوش عملکردی.
هوش کلامی شامل درک مطلب و دایره واژگان و هوش عملکردی شامل تکمیل تصاویر و استدلال می‌شود.
این تست معمولاً برای کودکان شش الی شانزده ساله استفاده می‌شود و اجرای آن حدود ۶۵ الی ۸۰ دقیقه زمان می‌برد. نمرات این تست در مقایسه با عدد ۱۰۰ به عنوان حد متوسط تفسیر می‌شوند. نمرات بالای ۱۰۰ به عنوان فوق متوسط و نمرات زیر ۱۰۰ به عنوان زیر متوسط شناخته می‌شوند.
اگر یک کودک در مدرسه به خوبی عمل نکند یا با افت تحصیلی مواجه شود، تست هوش وکسلر کودکان (آزمون WISC) می‌تواند در تشخیص مشکل کودک به روانشناس کمک کند. تست وکسلر کودکان به عنوان یک استاندارد طلایی در ارزیابی و اندازه گیری عملکرد ذهنی و هوش کودکان شناخته می‌شود.
روانشناسان تلاش می‌کنند هوش را به یک متغیر برای عملکرد تبدیل و آن را به وسیله این متغیر توصیف کنند. ضریب هوشی به تنهایی اهمیت چندانی ندارد. آنچه که مهم‌تر از ضریب هوشی است نحوه و میزان استفاده از ان است. همچنین بسیاری از ظرفیت‌های ذهنی و شناختی انسان قابل مشاهده و اندازه‌گیری دقیق نیست.

تست وکسلر کودکان ۴ (WISC-IV) عملکرد ذهنی کودک را به عنوان یک ساختار چندوجهی می‌بیند. یعنی در این تست مقیاس‌های گوناگونی وجود دارد که اشکال مختلف عملکرد ذهنی کودک را می‌سنجند. در واقع تست‌های هوش امروزی، «هوش» را به عنوان یک توانایی خاص نشات گرفته از ظرفیت‌های ذهنی فرد نمی‌بینند؛ بلکه آن را به عنوان ترکیبی از هوش‌های مختلف می‌سنجند که هرکدام اهمیت یکسانی دارند.

تاریخچه تست وکسلر کودکان 

تست هوش وکسلر کودکان در واقع نسخه سطح پایین‌تر تست هوش وکسلر بزرگسالان است که در سال ۱۹۴۹ ابداع شد. نسخه بازنگری شده این تست در سال ۱۹۷۴ با عنوان WISC-R و نسخه سوم آن (WISC-III) در سال ۱۹۹۱ منتشر شد. تست وکسلر کودکان ۴ که آخرین نسخه این تست است در سال ۲۰۰۳ ابداع شد.
هر نسخه از این تست با هدف مقابله با «اثر فلین» (Flynn Effect) بازنگری و سوالات آن جهت کاهش پیش داوری‌های جنسیت زده و نژادی و همچنین افزایش کاربردی بودن نتایج تست اصلاح شده‌اند.


قیمت : 19900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان

پاورپوینت آزمون هوش وکسلر کودکان

دانلود آزمون هوش وکسلر کودکان

آزمون هوش وکسلر کودکان

پاورپوینت آزمون هوش

آزمون هوش

تحقیق آزمون هوش وکسلر

هوش وکسلر

آزمون هوش وکسلر کودکان

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :19900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 55
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 165
حجم 1/3 مگابایت
دسته پاورپوینت روانشناسی