پاورپوینت نظریه تحلیل رفتار متقابل (اریک برن)

پاورپوینت نظریه تحلیل رفتار متقابل (اریک برن)

توضیح کوتاه

پاورپوینت نظریه تحلیل رفتار متقابل (اریک برن) دارای 94 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب :


تحلیل رفتار متقابل چیست؟
زندگی نامه اریک برن
تحلیل رفتار متقابل چیست
ریشه های تحلیل رفتار متقابل
نظریه و مدل اولیه تحلیل رفتار متقابل
مفاهیم اساسی TA
الگوی حالات شخصیتی
سه جنبه روان وحالت های من
الگوی کنشی
الگوی ساختاری
اسیب شناسی حالات نفسانی
قوانین ایجاد رابطه
رابطه متقابل مکمل
رابطه متقابل متقاطع
نوازش ها
سازمان دهی زمان
بازی های روانی
مثلث نمایشی کارپمن
پیش نویس زندگی
درمان


بخشی از متن پاورپوینت :


تحلیل رفتار متقابل چیست؟

تحلیل رفتار متقابل نظریه‌ای است در مورد شخصیت و و روش منظمی است برای روان درمانی به منظور رشد و تغییرات شخصی. این تعریفی است که به وسیله انجمن بین‌المللی تحلیل رفتار متقابل ارائه شده است. اریک برن این نظریه را در دهه پنجاه میلادی پایه‌گذاری کرده است. در میان دیدگاه‌های مختلف روانشناسی، تحلیل رفتار متقابل از نظر عمق تئوری و کاربرد وسیع و متنوع آن بسیار برجسته است. تحلیل رفتار متقابل به عنوان نظریه شخصیت تصویری از ساختار روان شناختی انسان ها به ما ارائه می‌دهد. به این منظور از یک الگوی سه بخشی به عنوان الگوی حالات نفسانی خود استفاده می‌کند. همین الگوی شخصیتی به ما کمک می‌کند تا دریابیم انسان‌ها چگونه عمل و رفتار می‌کنند و اینکه چگونه شخصیت خود را در قالب رفتارهایشان آشکار می‌سازند.
تحلیل رفتار متقابل همچنین نظریه‌ای برای ارتباطات ارائه می‌دهد که می‌تواند برای تجزیه و تحلیل سازمان‌ها و مدیریت نیز به کار رود. تحلیل رفتار متقابل درمورد پیش‌نویس‌های زندگی نیز صحبت می‌کند. مفهوم پیش نویس در زندگی بیانگر این است که چگونه الگوهای کنونی زندگی ما ریشه در دوران کودکی دارند. در چهارچوب پیش نویس زندگی، تحلیل رفتار متقابل توضیحاتی را ارائه می‌دهد که چگونه شیوه‌های زندگی دوران بزرگسالی ما بازنوازی همان روش‌های دوران کودکی ما است؛ حتی اگر این بازنوازی نتایجی را به بار آورد که موجب دشمنی با خود شود و یا بسیار دردناک باشد.

زندگی نامه اریک برن (Eric Berne)

اریک برن (Eric Berne) در 10 می 1910 در شهر مونترال کانادا به دنیا آمد. پدرش دکتر دیوید هیلر برنشتاین، پزشک عمومی و مادرش سارا گوردون برنشتاین، یک نویسنده و ویراستار حرفه‌ای بود. اریک تنها یک خواهر به نام گریس داشت که 5 سال از او کوچک‌تر بود. پدرش در سن 38 سالگی با بیماری سل در گذشت. اریک پا در جای پدر گذاشت و دوره پزشکی را با موفقیت به پایان برد. سپس دوره تخصصی جراحی عمومی را شروع کرد و در سال 1935 از دانشکده پزشکی مک‌گیل فارغ‌التحصیل شد.  پس از آن به مدّت 2 سال در کلینیک روان‌پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه ییل به کار پرداخت
 اریک در سال 1941 به موسسه روانکاوی نیویورک پیوست خودش توسط پل فدرن مورد روانکاوری قرار گرفت. کار حرفه‌ایش در روان پزشکی را در بیمارستانی در نیویورک آغاز کرد.  اریک در خلال جنگ جهانی دوم به عنوان روان‌پزشک به ارتش آمریکا پیوست. در سال 1946 خدمتش در ارتش خاتمه یافت و کار حرفه‌ایش را در مرکز روانکاوی سانفرانسیسکو از سر گرفت. در آنجا توسط اریک اریکسون مجدداً مورد روانکاوی قرار گرفت
مقاله سوم به نام «تحلیل تبادلی (TA): روشی تازه و اثربخش برای درمان گروهی» در سال 1957 در دعوتی که از او برای حضور در جلسه انجمن روان درمانی گروهی آمریکا به عمل آمد، ارائه شد. در این مقاله بود که او ویژگی‌های جدید و مهم «بازی‌ها و تخیلات» را به سیستم جدید روان‌درمانی خود افزود. اریک برن در سال 1962 مجلّه تحلیل تبادلی را منتشر نمود. دو سال بعد، انجمن بین‌المللی تحلیل تبادلی (ITAA) بنیاد نهاده شد.


قیمت : 21900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت نظریه تحلیل رفتار متقابل اریک برن

پاورپوینت نظریه تحلیل رفتار متقابل اریک برن

دانلود رایگان پاورپوینت نظریه تحلیل رفتار متقابل

نظریه تحلیل رفتار متقابل اریک برن

پاورپوینت تحلیل رفتار متقابل

تحلیل رفتار متقابل

تحقیق تحلیل رفتار متقابل

نظریه اریک برن

رفتار متقابل

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :21900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 94
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 139
حجم 2/7 مگابایت
دسته پاورپوینت روانشناسی