پاورپوینت بررسی آشنایی با تکنیک های خلاقیت

پاورپوینت بررسی آشنایی با تکنیک های خلاقیت

توضیح کوتاه

پاورپوینت بررسی آشنایی با تکنیک های خلاقیت دارای 63 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب : 


آشنایی با تکنیک های خلاقیت
تکنیک های خلاقیت
تکنیک طوفان ذهنی
تفاوت های طوفان ذهنی فردی و گروهی
طوفان فکری
داستان نویسی
تکنیک چرا
نمودار ایشیکاوا (استخوان ماهی)
سناریو نویسی
جستجوی فرست
تعریف مجدد مساله
تغییر ترتیب
تعدیل

 

بخشی از متن پاورپوینت :


آشنایی با تکنیک های خلاقیت 

تکنیک های خلاقیت تکنیک های خلاقیت به عنوان ابزاری برای رشد خلاقیت و افزایش توان حل خلاق مسئله کمک شایانی به توان فرد در تمام مراحل خلاقیت و فرآیند حل خلاق مسئله می نماید . بعبارت دیگر هریک از تکنیک های خلاقیت ، مرحله یا مراحلی از فرآیند خلاقیت را تقویت می کنند . این تکنیک ها فردی و گروهی می باشند که تکنیکهای فردی شامل : توهم خلاق ، DOIT تکنیکهای گروهی شامل : طوفان فکری ، دلفی ، سینکتیکس و تکنیکهای مشترک 

تکنیک های خلاقیت 

تکنیک های خلاقیت به عنوان ابزاری برای رشد خلاقیت و افزایش توان حل خلاق مسئله کمک شایانی به توان فرد در تمام مراحل خلاقیت و فرآیند حل خلاق مسئله می نماید . بعبارت دیگر هریک از تکنیک های خلاقیت ، مرحله یا مراحلی از فرآیند خلاقیت را تقویت می کنند . این تکنیک ها فردی و گروهی می باشند که تکنیکهای فردی شامل : توهم خلاق ، DOIT

تکنیکهای گروهی شامل : طوفان فکری ، دلفی ، سینکتیکس و تکنیکهای مشترک شامل : اسکمپر،در هم شکستن مفروضات ، چرا ، مورفولوژیک که محور اصلی این روش ها و تکنیک ها ، شکستن قالب های ذهنی است .

تکنیک طوفان ذهنی 

طوفان ذهنی که یکی از شیوه های برگزاری جلسات و مشاوره و دستیابی به انبوهی از ایده ها برای حل خلاق مسائل می باشد در سال 1938 توسط الکس اس اسبورن ابداع شد . این واژه هم اکنون در واژه نامه بین المللی وبستر اینگونه تعریف می شود : اجرای یک تکنیک گردهمایی که از طریق آن گروهی می کوشند راه حلی برای یک مسئله بخصوص یا انباشتن تمام ایده هایی که بطور خود به خود و درجا به وسیله اعضا ارائه می شود بیابند.

تفاوت های طوفان ذهنی فردی و گروهی

طوفان ذهنی فردی با تولید طیف گسترده تری از ایده ها همراه است و کمتر منجر به ایده هایی کارا و عملی می شود . نکته ی جالب توجه این است که فرد به هنگام انزوا از گروه دیگر ترسی از انتقاد ندارد و بدون هیچگونه محدودیتی از طرف اعضا برای تجزیه ایده ها آزاد می باشد . اما مزیت طوفان گروهی این است که مشکلات ایده ی فرد بوسیله تجربه و خلاقیت افراد دیگر حل می شود و از بین می رود . اگر بخواهیم نتیجه مطلوبتری از طوفان ذهنی داشته باشیم می توانیم این دو نوع طوفان ذهنی را ترکیب کنیم .


قیمت : 21900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت آشنایی با تکنیک های خلاقیت

پاورپوینت آشنایی با تکنیک های خلاقیت

دانلود آشنایی با تکنیک های خلاقیت

آشنایی با تکنیک های خلاقیت

پاورپوینت تکنیک های خلاقیت

تکنیک های خلاقیت

تحقیق تکنیک های خلاقیت

آشنایی با خلاقیت

بررسی تکنیک های خلاقیت

پاورپوینت رایگان بررسی تکنیک های خلاقیت

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :21900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 63
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 99
حجم 2/2 مگابایت
دسته پاورپوینت روانشناسی