پاورپوینت بررسی معماری اطلاعات یا Information Architecture 

پاورپوینت بررسی معماری اطلاعات یا Information Architecture 

توضیح کوتاه

پاورپوینت بررسی معماری اطلاعات یا Information Architecture دارای 40 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب :


معماری اطلاعات چیست؟
نقش معماری اطلاعات در طراحی
طراحی  IA و UX
اجزای سیستم IA
سیستم های سازمان دهی
سیستم های لیبلینگ
سیستم های نویگیشن (پیمایش کاربر)
سیستم های جستجو
مدل‌های طراحی معماری اطلاعات
نکات مهم در طراحی معماری اطلاعات
الگوریتم‌های طراحی معماری اطلاعات

 

بخشی از متن پاورپوینت :


معماری اطلاعات چیست ؟

معماری اطلاعات (IA) علم سازماندهی و ساخت محتوای وبسایت ها، اپلیکیشن های وب و تلفن همراه و رسانه های اجتماعی است. معمار و طراح آمریکایی، Richard Saul Wurman ، بنیان گذار حوزه ی IA در نظر گرفته می شود. به گفته کارشناسان IA، معماری اطلاعات، تصمیم در مورد چگونگی قرار گرفتنِ بخش هایی از هر چیز است، تا قابل درک شود.
معماری اطلاعات با هدف سازماندهی محتوا به گونه ای است که کاربران به راحتی خود را با عملکرد محصول تطبیق داده و بدون نیاز به تلاش زیاد موارد مورد نیاز خود را بیابند. 
ساختار محتوا به عوامل مختلفی بستگی دارد. اول از همه، کارشناسان IA بر روی بخش هایی از هدف متمرکز هستند که مورد نیاز مخاطبان است، زیرا این حوزه رضایت کاربر را در اولویت قرار می دهد. همچنین، این ساختار بستگی به نوع محصول و پیشنهاداتی که برای مخاطب ارایه می کند دارد. به عنوان مثال، اگر ما یک وب سایت خرده فروشی و یک وبلاگ را مقایسه کنیم، دو ساختار کاملا متفاوت برای انجام اهداف خاص را خواهیم دید. معماری اطلاعات تبدیل به شاخه اساسی در بسیاری از حوزه ها از جمله توسعه نرم افزار و طراحی شده است.

نقش معماری اطلاعات در طراحی

در حال حاضرکه رویکرد کاربر محور در زمینه طراحی باب شده است، بسیاری از طراحان، اصول علم معماری اطلاعات را نیز می آموزند، چرا که به نظر آنها پایه و اساس یک طراحی کارآمد است. IA اسکلت هر طرحی را تشکیل می دهد. عناصر بصری، کارایی محصول، تعاملات و نویگیشن بر اساس اصول معماری اطلاعات ایجاد شده اند. مساله این است که حتی عناصر محتوایی گیرا و طراحی رابط کاربری(UI) قدرتمند، بدون IA مناسب، ممکن است شکست بخورد. محتوای سازمان نیافته، نویگیشن کاربر درون محصول را دشوار و مبهم می کند، بنابراین کاربر به آسانی گیج شده و احساس سردرگمی می کند. اگر کاربران در همان ابتدا با تعامل بدی روبرو شوند، ممکن است فرصت دوباره ای به رویارویی با محصول شما ندهند.
 


قیمت : 18900 تومان


کلمات کلیدی


پاورپوینت بررسی معماری اطلاعات یا Information Architecture 

بررسی معماری اطلاعات

پاورپوینت رایگان معماری اطلاعات

معماری اطلاعات

پاورپوینت بررسی معماری اطلاعات

پاورپوینت معماری اطلاعات

تحلیل معماری اطلاعات

تحقیق معماری اطلاعات

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :18900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 40
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 409
حجم 3/4 مگابایت
دسته پاورپوینت مهندسی کامپبوتر و فناوری اطلاعات