پاورپوینت تحلیل و بررسی رشد قبل و بعد از تولد

پاورپوینت تحلیل و بررسی رشد قبل و بعد از تولد

توضیح کوتاه

پاورپوینت تحلیل و بررسی رشد قبل و بعد از تولد دارای 60 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

فهرست مطالب : 


رشد قبل از تولد
مقدمه 

مرحله جوانه زنی
لایه‌ها بلاستوسیست
مرحله جنینی
تشکیل ساختار مغز
مرحله جنین
افزایش رشد جنین
رشد پیش از تولد در انسان
مراحل کلی رشد پیش از تولد در انسان
مرحله تخمکی
مرحله رویانی
مرحله جنینی
دوره سه ماهه سوم
رشد بعد از تولد
رسش
سش یا بلوغ روانی

 


بخشی از متن پاورپوینت :


رشد قبل از تولد
مقدمه 

در حالی که ممکن است شما تصور کنید رشد کودک از دوران نوزادی آغاز می‌شود. اما پیش از تولد نیز جنین رشد می‌کند و بخش مهمی از روند رشد قبل از تولد او است.  رشد قبل از تولد، زمان تغییرات چشمگیری است که  زمینه سازی برای پیشرفت روانشناختی در آینده کودک است. مغز در طی دوره قبل از تولد رشد می‌کند، اما در طول سال‌های اولیه کودکی نیز تغییرات بیشتری را تجربه خواهد کرد.
روند رشد قبل از تولد در سه مرحله اصلی اتفاق می‌افتد. دو هفته اول پس از بارداری به عنوان مرحله جوانه زنی، هفته سوم تا هفته هشتم به عنوان دوره جنینی شناخته می‌شود. و از هفته نهم تا تولد به عنوان دوره جنینی نامگذاری شد.

مرحله جوانه زنی 

مرحله جوانه زنی در بارداری از زمانی‌ شروع می‌شود که اسپرم و سلول تخمک در یکی از دو لوله رحمی بایکدیگر درآمیخته می‌شوند. تخم بارور شده را زایگوت می‌نامند. تنها چند ساعت پس از لقاح، ارگ تک سلول شروع به سفر به سمت پایین رحم می‌کند. تقسیم سلولی تقریباً 24 تا 36 ساعت پس از بارداری شروع می‌شود. از طریق فرآیند میتوز، ابتدا ارگ به دو سلول تقسیم می‌شود، سپس به چهار، هشت، شانزده و غیره تقسیم می‌گردد. تعداد قابل توجهی از سلول‌ها هرگز از این قسمت اولیه تقسیم سلول عبور نمی‌کنند. به طوری که نیمی از کل سلول‌ها  کمتر از دو هفته زنده مانده‌اند.
پس از رسیدن به نقطه هشت سلولی، سلول ها شروع به تمایز می‌کنند و ویژگی های خاصی را به دست می‌آورند. که نوع سلول‌های آنها را در نهایت تعیین می‌کند. با تکثیر سلول ها، آنها به دو توده متمایز از هم جدا می‌شوند. سلول های خارجی در نهایت به جفت تبدیل می‌شوند، در حالی که سلول های داخلی جنین را تشکیل می‌دهند.
تقسیم سلولی در طی مسیری تقریباً یک هفته‌ای با سرعت زیادی از لوله رحمی به سمت دیواره رحم  حرکت می‌کند. سلول‌ها به چیزی تبدیل می‌شوند که به آن بلاستوسیست گفته می‌شود. بلاستوسیست از سه لایه تشکیل شده است که هر لایه به ساختارهای مختلفی در بدن تبدیل می‌شود.


قیمت : 21900 تومان


کلمات کلیدی


دانلود پاورپوینت تحلیل و بررسی رشد قبل و بعد از تولد

پاورپوینت تحلیل و بررسی رشد قبل و بعد از تولد

دانلود رایگان پاورپوینت رشد قبل و بعد از تولد

رشد قبل و بعد از تولد

پاورپوینت رشد قبل و بعد از تولد

تحلیل رشد قبل و بعد از تولد

تحقیق رشد قبل وبعد از تولد

رشد قبل از تولد

رشد بعد از تولد

پاورپوینت رایگان بررسی رشد قبل و بعد از تولد

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :21900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 60
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 277
حجم 1/8 مگابایت
دسته پاورپوینت روانشناسی