پرسشنامه شخصیتی گری ویلسون (GWPQ)

پرسشنامه شخصیتی گری ویلسون (GWPQ)

توضیح کوتاه

پرسشنامه شخصیتی گری ویلسون (GWPQ) ، این پرسشنامه دارای 120 است و برای هر یک از سوال های پرسشنامه سه گزینه بلی، خیر و نمی دانم وجود دارد.

توضیح کامل

پرسشنامه شخصیتی گری ویلسون (GWPQ)


 این پرسشنامه دارای 120 است و برای هر یک از سوال های پرسشنامه سه گزینه بلی، خیر و نمی دانم وجود دارد. آزمودنی گزینه نمی دانم را در صورتی انتخاب می کندکه به هیچ وجه نتواند یکی از گزینه های بلی یا خیر را انتخاب کند. 
دارای نمره گذاری و تفسیر و درآمد بر تئوری گری


بخشی از متن :


تئوری نوروسایکولوژیکی گری (1993) توضیح می دهد که چگونه صفات شخصیتی مرتبط با مغز ، افراد را مستعد به رشد اختلالات  روان شناختی قرار می کند. گری بر خلاف ایزنک تئوری خود را بر پایه ی دو بعد قرار داد که اضطراب و تکانشگری بودند. در تئوری حساسیت به تقویت (RST) گری دو سیستم انگیزشی اولیه یا دو سیستم مغزی پایه وجود دارد که رفتار و هیجان را کنترل می کند: سیستم آزارنده یا سیستم بازدارنده رفتار (BIS) سیستم محرک رفتار  یا سیستم نزدیک شدن رفتار (BAS) . هر دوی این سیستم ها به زیرمجموعه متفاوتی از رویدادهای تقویت کننده و انواع خاصی از رفتارها پاسخ می دهند و مجموعه متفاوتی از ساختارهای مغز در آن درگیر هستند. BIS بوسیله ی محرک شرطی شده همراه با تنبیه یا در خاتمه پاداش فعال می شود و مسئول سازماندهی رفتار در پاسخ به رویدادهای آزارنده شرطی شده است. BAS بوسیله ی محرک های همراه با پاداش یا در خاتمه تنبیه فعال می شود و مسئول سازماندهی رفتار در پاسخ به محرک های خوشایند از قبیل پاداش غیر شرطی یا فرار از تنبیه است. فعالیت در BIS به رفتار دوری و اجتناب می انجامد و فعالیت BAS به رفتار نزدیکی. تئوری شخصیت گری بر این اصل استوار است که تفاوت های فردی در شخصیت منعکس کننده ی تفاوت در حساسیت به محرک های تداعی شده با تقویت منفی و مثبت است، بترتیب BIS و BAS. اساس بیولوژیک BAS شخصیت بوسیله تغییرات در نوروترانسمیتر دوپامین تعیین می شود
 


قیمت : 15900 تومان


کلمات کلیدی


پرسشنامه شخصیتی گری ویلسون GWPQ

پرسشنامه شخصیتی گری ویلسون

پرسشنامه شخصیتی گری GWPQ

پرسشنامه شخصیتی ویلسون GWPQ

پرسشنامه شخصیتی GWPQ

پرسشنامه شخصیتی گری ویلسون

پرسشنامه شخصیتی

پرسشنامه

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :15900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 13
فرمت اصلی docx
تعداد بازدید 312
حجم 42/4 کیلوبایت
دسته پرسشنامه