پرسشنامه رضایت شغلی شاخص توصیف کننده شغل (JDI)

پرسشنامه رضایت شغلی شاخص توصیف کننده شغل (JDI)

توضیح کوتاه

پرسشنامه رضایت شغلی شاخص توصیف کننده شغل (JDI) یکی از رایج ترین ابزارهای اندازه گیری رضایت شغلی در قالب فایل WORD و قابل ویرایش

توضیح کامل

پرسشنامه رضایت شغلی شاخص توصیف کننده شغل (JDI)


بی تردید یکی از رایج ترین ابزارهای اندازه گیری رضایت شغلی، شاخص توصیف کننده شغل (JDI) است. این مقیاس که توسط اسمیت، کندال و هالین ساخته شده در بیش از 400 تحقیق به کار گرفته شده است. (JDI ) برای تعیین رضایت از پنج جنبه شغلی، نفس کار، همکاران، سرپرست، دستمزد و فرصت های ترفیع به کار می رود. ماهیت مقیاس(JDI) بر پایه این اعتقاد است که رضایت شغلی در مقایسه با ادراک فرد از شغل های جایگزینی که در دسترس وی قرار دارد، مورد قضاوت قرار می گیرد .
در مقیاس (JDI) برای هر یک از حوزه های رضایت، فهرست کوتاهی از عبارت ها و صفت ها ارائه شده که از مقیاس های قبلی رضایت شغلی، پیشینه تحلیل های عاملی، مصاحبه ها و تجربه های شخصی استخراج شده است. نتایج بسیاری از تحقیق ها نشان می دهد که تعداد دقیق سطوح تا حدی متفاوت است، اما آنچه فصل مشترک همه آن ها را تشکیل می دهد، ظاهر شدن ثابت 5 سطح است.پرسشنامه حاوی 72 سوال بسته پاسخ می باشد که در مقابل هر یک سه گزینه، بله، نه، نمی دانم، وجود دارد که از پاسخگو خواسته شده، عبارت را به دقت مطالعه کرده، سپس نوع موافقت خود را با هریک از عبارات با علامت ضربدر مشخص نماید. پرسش نامه ی مذکور پنج سطح از رضایت شغلی را اندازه می گیرد که شامل، ماهیت کار (18 سوال)، سرپرست (18 سوال)، همکاران (18 سوال)، دستمزد (9 سوال) و ترفیع (9 سوال) است. در ضمن بخش اول پرسش نامه شامل مشخصات فردی جامعه آماری مانند، وضعیت تأهل، آخرین مدرک تحصیلی، سابقه، سنوات شغلی و سن می باشد.
پرسشنامه دارای نمره گذاری،روایی و پایایی ،منبع


قیمت : 14900 تومان


کلمات کلیدی


پرسشنامه رضایت شغلی شاخص توصیف کننده شغل JDI

پرسشنامه شاخص توصیف کننده شغل JDI

پرسشنامه رضایت شغلی JDI

پرسشنامه شغلی JDI

پرسشنامه JDI

پرسشنامه توصیف کننده شغل

پرسشنامه

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :14900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 7
فرمت اصلی docx
تعداد بازدید 398
حجم 29/7 کیلوبایت
دسته پرسشنامه