پرسشنامه مهارت های مقابله ای (ACSI-28)

پرسشنامه مهارت های مقابله ای (ACSI-28)

توضیح کوتاه

پرسشنامه مهارت های مقابله ای (ACSI-28 )مهارتهای روانی کنارآمدن با سختیها, مربی پذیری, تمرکز و... را اندازه گیری می کند در قالب فایل word و قابل ویرایش

توضیح کامل

پرسشنامه مهارت های مقابله ای ( ACSI-28 )


در خلال دهه های اخیر علاقه و توجه به روانشناسی ورزشی افزایش چشمگیری یافته است. به عبارت دیگر روانشناسی ورزش از روشهای ارزیابی روانشناختی و راهبردهای مداخله ای برای کمک به افراد جهت نیل به عملکرد ورزشی بالاتر استفاده می کند. نقش مهارتهای روانی برای اندازه گیری فعالیتهایی که جنبه ذهنی دارند بیش از همه اهمیت پیدا کرده است. بنابراین مقوله هایی مانند انگیزش, اعتماد به نفس, تمرکز, تصویرسازی ذهنی, کنترل حالات روانی و هدف چینی که از متغیرهای مهارتهای روانی هستند در فعالیتهای ورزشی کاربرد فراوانی دارند(کیوان فر,1388). از آنجا که تفاسیر شناختی افراد از رویدادهای استرس زا بر واکنش های آنها تاثیر می گذارد, افراد در میزان استرس زا تلقی کردن تجارب گوناگون باهم متفاوتند(سندرسون,1393). پرسشنامه مهارتهای مقابله ای (کنارآمدن) یک آزمون 28 سوالی است که شامل طیف وسیعی از مهارتهای روانی است که در موقعیت های مختلف بازی و شرایط مسابقه, عکس العمل ورزشکاران را مورد ارزیابی قرار می دهد. بطور مثال این پرسشنامه در کشورهای صاحب نام در ورزش بیس بال و سافتبال بسیار کاربرد داشته است و از آنجایی که تاکنون در ایران هنجاریابی نشده بود می تواند اهمیت این پرسشنامه را با روند روبه رشد ورزش های بیس بال و سافتبال در ایران دوچندان کند.

معرفی آزمون و سال و نام سازنده آن

پرسشنامه acsi-28 در سال 1995 توسط اسمیت و همکاران در کشور مجارستان طراحی و ساخته شد. این پرسشنامه مهارتهای روانی کنارآمدن با سختیها, مربی پذیری, تمرکز, اعتماد بنفس و انگیزش, هدف گزینی و آمادگی ذهنی, خوب بازی کردن تحت فشار, رهایی از نگرانی را اندازه گیری می کند و در نهایت میزان مهارتهای مقابله ای هر شخص را به صورت میانگین نشان می دهد. ورزشکاران با خواندن سوالات پرسشنامه و یادآوری تجربیات خود در حال و گذشته به عبارات نمره می دهند. هر خرده مقیاس شامل 4 سوال است که در این پرسشنامه گنجانده شده است. نوع پاسخ به عبارات پرسشنامه با مقیاس لیکرت مشخص می شود. این مقیاس شامل4 گزینه است که از تقریبا همیشه تا تقریبا هیچوقت متغیر است. 


این پرسشنامه شامل:


موضوع آزمون
سنجش آزمون
 معرفی آزمون و سال و نام سازنده آن
کلید و نمره گذاری
ویژگی های روان سنجی
منابع به روش APA
سوالات 28 آیتم
عبارات مربوط به هر خرده مقیاس


قیمت : 14900 تومان


کلمات کلیدی


پرسشنامه مهارت مقابله ای

دانلود پرسشنامه مهارت مقابله ای

دانلود پرسشنامه مهارت های مقابله ای ACSI-28

دانلود آزمون مهارت های مقابله ای ACSI-28

آزمون مهارت مقابله ای

مهارت مقابله ای ACSI-28

پرسشنامه ACSI-28

آزمون ACSI-28

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :14900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 6
فرمت اصلی docx
تعداد بازدید 304
حجم 25/9 کیلوبایت
دسته پرسشنامه