پرسشنامه تمایلات غرق شدن (ITQ)

پرسشنامه تمایلات غرق شدن (ITQ)

توضیح کوتاه

پرسشنامه تمایلات غرق شدن (ITQ) به بررسی توانایی فرد در درگیرشدن و مشارکت در تجارب روزانه در قالب فایل word و قابل ویرایش

توضیح کامل

پرسشنامه تمایلات غرق شدن (ITQ)


پرسشنامه تمایلات غرق شدن (ITQ) توسط ویتمر و سینگر (1998)  ارائه شد و به بررسی توانایی فرد در درگیرشدن و مشارکت در تجارب روزانه می پردازد و به فناوری نیز بستگی ندارد (مانیا و چالمرز، 2001). ITQ از سه خرده مقیاس تشکیل شده است:
بازی: در گویه های مقیاس بازی ITQ از آزمودنیها پرسیده می شود تا چه حد به بازیهای رایانه ای می پردازند و تا چه حد در این بازیها غرق می شوند و احساس می کنند در بازی هستند. البته لارنی و همکاران (2005) معتقدند فقط گویه آخر مقیاس بازی مربوط به تمایلات غرق شدگی است و می توان آن را شاخص مشارکت در بازی تلقی کرد.
فوکوس: منظور از فوکوس، آماده باش ذهنی  و توانایی تمرکز روی فعالیتهای لذت بخش و جلوگیری از عوامل حواس پرت کننده است. به نظر می رسد فوکوس زمینه ساز عامل بعدی یعنی مشارکت باشد.
مشارکت: مشارکت مربوط به آمادگی برای درگیر شدن و مشارکت انفعالی در برخی فعالیتهاست. مشارکت حاصل تمرکز انرژی و توجه روی یک محرک، فعالیت یا رویداد است. میزان مشارکت به اهمیت یا معنای آن محرک، فعالیت یا رویداد بستگی دارد. اگر کاربر مشکلات شخصی داشته باشد، بیمار باشد، از نظر فیزیکی راحت نباشد یا به محرکهای خارج از محیط مجازی توجه کند، مشارکت کمتری در محیط مجازی خواهد داشت. در آزمونهای متعددی که به بررسی احساس حضور پرداخته اند، عامل "مشارکت" با همین عنوان یا عنوانهای مشابه خود را نشان داده است، مثلا عامل مشارکت / مهار آزمون PQ، عامل درگیر شدن در آزمون  ITC SOPI، عامل تخصیص توجه  در آزمون MEC SPQ  و عامل درگیر شدن در آزمون     TPI. البته در MEC SPQ عاملی به نام "مشارکت شناختی" نیز وجود دارد.

پرسشنامه دارای:


 شیوه نمره گذاری 
روایی و اعتبار ITQ
اعتبار وروایی آزمونها(اعتیاد اینترنت،جذب وغرق شدن) در پژوهش جاری
تعداد گویه ها و همسانی درونی مقیاسها و نمره کل آزمون گرایش به غرق شدن (ITQ)
تعداد گویه ها و همسانی درونی مقیاسها و نمره کل مقیاس جذب شدن تلگن (TAS)
همبستگی مقیاسها و نمره کل آزمون گرایش به غرق شدن (ITQ)
همبستگی مقیاسها و نمره کل مقیاس جذب شدن تلگن (TAS)
پرسشنامه غرق شدن
منبع

 


قیمت : 16900 تومان


کلمات کلیدی


پرسشنامه تمایلات غرق شدن ITQ

دانلود پرسشنامه تمایلات غرق شدن

پرسشنامه غرق شدن

آزمون تمایلات غرق شدن ITQ

آزمون تمایلات غرق شدن

پرسشنامه ITQ

تمایلات غرق شدن

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :16900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 8
فرمت اصلی docx
تعداد بازدید 299
حجم 20/3 کیلوبایت
دسته پرسشنامه