پاورپوینت تحلیل و بررسی تاریخچه قزوین

پاورپوینت تحلیل و بررسی تاریخچه قزوین

توضیح کوتاه

پاورپوینت تحلیل و بررسی تاریخچه قزوین 63 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

توضیح کامل

پاورپوینت تحلیل و بررسی تاریخچه قزوین 

فهرست مطالب :


تاریخچه قزوین
قزوین  شهر صنعتی وجهانگردی
تاریخچه سرای وزیر
سرای سعدالسلطنه
معرفی بنا
حجره ها
کاربری فعلی سرای وزیر
فرم بازدید اولیه بنا
آسیب های انسانی
عوامل انسانی
آسیب های طبیعی
صدمات ناشی از رطوبت در بنا
علل پیدایش ترک ها

 

 

بخشی از متن پاورپوینت :


قزوین شهر صنعتی وجهانگردی 

شهر توریستی و باستانی قزوین در فاصله  135  کیلومتری شمال غربی تهران در دامنه سلسله کوه‌های البرز قرار دارد و به علت واقع بودن در مسیر مهم ترین راه‌های ارتباطی ایران، داشتن دشتی پهناور و حاصل خیز و کشاورزی پر رونق، بهره‌مندی از آب و هوای معتدل، وجود شهرهای صنعتی در اطراف آن و دارا بودن مدارس دینی و مراکز آموزش عالی متعدد به ویژه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)، به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی و اقتصادی ایران به شمار می‌رود.

قدمت تاریخی شهر قزوین براساس برخی نوشته‌ها به اواسط هزاره پنجم پیش از میلاد مسیح(ع) و براساس برخی نوشته‌های دیگر به عصر ساسانیان در تاریخ ایران باز می‌گردد. ظاهراً" شاپور ذوالاكتاف  (310  – 371  میلادی) برای جلوگیری از تهاجم دیلمیان به ساختن قلعه‌ای در منطقه این شهر فرمان داد و پایه شهر براساس همین فرمان ریخته شد. برخی از مورخین اعتقاد دارند نام قزوین از واژه كشوین به معنی مرزداری آمده است كه پس از تغییر, به قزوین بدل شده، برخی از مستشرقین نیز اعتقاد دارند واژه قزوین از نام طوایفی به نام كاسپین، گروه ساكن در غرب دریای خزر گرفته شده است.. 
این شهر از سال  955  هـ ، ق به مدت  51  سال در عصر صفویه رسماً" به عنوان مركز حكومت ایران انتخاب شده بود، لذا در تاریخ ایران از ارزش مهم فرهنگی و تاریخی برخوردار است.
شهر قزوین همواره كانونی از علم و ادب، فرهنگ و هنر، دین، فلسفه و حكمت بوده و بزرگان زیادی را در عرصه‌های مختلف علمی در خود پرورانده است.
اماكن و بناهای تاریخی بر جاذبه‌های جهانگردی استان افزوده و همگی چون نگینی بر تارك شهر قزوین و استان می‌درخشند. قلعه‌ تاریخی الموت، دروازه‌های نه گانه تاریخی، مساجد معروف مانند مسجد جامع كه در عصر هارون الرشید  (192  هـ . ق) پایه آن گذاشته شد، مدارس قدیمی مانند مدرسه پیغمبریه وشیخ الاسلام و امام‌زاده‌های شهر از جمله آثار تاریخی استان و شهر قزوین تلقی می‌شوند.


قیمت : 29900 تومان


کلمات کلیدی


پاورپوینت تحلیل و بررسی تاریخچه قزوین

دانلود پاورپوینت تاریخچه قزوین

پاورپوینت در مورد تاریخچه قزوین

پاورپوینت درباره تاریخچه قزوین

پاورپوینت تاریخچه قزوین

بررسی تاریخچه قزوین

تحلیل تاریخچه قزوین

تحقیق تاریخچه قزوین

پاورپوینت بررسی تاریخچه قزوین

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :29900 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 63
فرمت اصلی ppt
تعداد بازدید 216
حجم 13/7 مگابایت
دسته پاورپوینت معماری و شهرسازی